مطالعات نشان داده اند كه افراد بيشتر بدنبال خريد تردميل هستند تا ساير لوازم ورزشي ديگر، زيرا اين وسيله براي راه رفتن يا دويدن در حالت طبيعي مناسب است و شما پس از هر جلسه تمرين ، توانايي بيشتري پيدا مي كنيد كه مدت زمان بيشتري روي دستگاه راه برويد و از آن استفاده كنيد.
بهترين خريد زماني اتفاق مي افتد كه شما بيشترين دانش را در خصوص تردميل داشته باشيد .

مطالعات نشان داده اند كه افراد بيشتر بدنبال خريد تردميل هستند تا ساير لوازم ورزشي ديگر، زيرا اين وسيله براي راه رفتن يا دويدن در حالت طبيعي مناسب است و شما پس از هر جلسه تمرين ، توانايي بيشتري پيدا مي كنيد كه مدت زمان بيشتري روي دستگاه راه برويد و از آن استفاده كنيد.

وزن :

تردميل انتخابي شما مي بايد وزني بيشتر از وزن بدن شما را تحمل نمايد، چرا كه هنگام دويدن و فرود روي دستگاه ، ضربه اي كه وارد ميشود از وزن بدن شما بيشتر است .

قيمت:

در انتخاب نوع دستگاه دودرجا ، قيمت يكي از اصلي ترين عوامل تعيين كننده مي باشد ..وقتيكه به قيمت توجه مي كنيد بايد اين نكته را در نظر بگيريد كه بهترين نوع دستگاه را در محدوده اين قيمت انتخاب كنيد. محدوده هاي قيمت معمولا به سه حوزه تقسيم مي شوند. محدوده (500000 تا 1500000 تومان)،محدوده (1500000 تا 3000000 تومان)، و محدوده كيفي (3000000 تومان به بالا). اغلب تخفيفهايي هم در اين زمينه وجود دارد.

قدرت و نوع موتور تردميل:

نوع موتور تردميل نيز مهم است چرا كه موتورتنها قسمتي است كه بيشترين كار را انجام مي دهد. ميزان قدرت (قوه اسب بخار) مي تواند باعث سردرگمي شود. نكته اي كه بايد در اين زمينه مورد توجه قرار دهيد ميزان انجام كار مداوم است و براي اين منظور موتورهاي 2 تا 3 اسبي را بخريد.

تعيين ميزان كار تردميل در محدوده بين كار مداوم و بيشترين ميزان كار قرار دارد. دنبال موتورهايي بگرديد كه داراي بيشترين وارانتي باشند كه حداقل آن يكسال است.موتورهايي كه با برق DC كار مي كنند ، معمولا بيصدا تر هستند.

ثبات و پايداري تردميل و حركت نرم :

تردميلها را در حاليكه كفش و لباس ورزشي خود را پوشيده ايد امتحان كنيد. حركت پرافت وخيز و نامنظم تردميل قابل قبول نيست. دستگيره ها بايد از استحكام كافي برخوردار باشند تا شما بتوانيد به راحتي از آن استفاده كنيد و آنها را به راحتي بگيريد طوريكه مانع از حركت دستهاي شما نشوند.تسمه يا صفحه تردميل بايد به اندازه كافي پهن و طولاني باشد تا بتوانيد به راحتي بر روي آن گام برداريد.

خصوصيات تمريني تردميل:

خستگي باعث از بين رفتن كارايي تردميل مي شود.مدلي را انتخاب كنيد كه مناسبترين برنامه هاي از پيش تعيين شده را دارا است و مي توانيد بيشترين حالت براي سرعت و شيب را بر روي آن برنامه ريزي كنيد. بايد بتوانيد شيب وسرعت را به راحتي از روي پانل دستگاه تنظيم كنيد. صفحه نمايشگر ضربان قلب بر روي تردميل مناسب است.به نظر ميرسد كه جاي نگهدارنده بطري آب و يك جاي كتاب نيز ضروري باشد . كتابها يا تصاوير ويدئويي مي توانند شما را در جهت استفاده بهتر راهنمايي كنند.

اما آنچه از همه موارد فوق مهمتر است ، انجام تمرينات تحت مراقبت و كنترل مربي و يا يك تيم كارشناس خبره است .

نظارت اصولي برتمرينات ميتواند از كند و يا سرد شدن شما در استفاده از تردميل پيشگيري نمايد.

صدا و فضاي مورد استفاده:

شما بايد تردميل را در فضاي مورد نظرتان استفاده كنيد تا بدانيد چقدر صدا توليد مي كند؟ اگر قصد داريد كه به تلويزيون نگاه كنيد و يا موسيقي گوش دهيد بايد سر و صداي تردميل مانع از اين كار نشود. مدلي كه در فروشگاه كوچك به نظر مي رسد،مي تواند در اتاق مورد نظر شما بزرگ جلوه كند . اندازه آنرا هنگاميكه دستگاه در حال بسته قرار دارد بررسي كنيد و به نحوه جابجا كردن آن توجه كنيد.

تردميلهاي معمولي در مقايسه با انواع موتوري:

بدليل وجود تفاوت در قيمت بسياري از افراد تمايل دارند كه به جاي تردميلهاي موتوري ، نوع معمولي آنرا خريداري كنند. اما تردميلهاي معمولي در مقايسه با انواع موتوري داراي مشكلات زيادي هستند. حركت دادن آنها معمولا بدون داشتن بيشترين مقدار شيب دشوار است و در حال حركت هم شما نمي توانيد شيب را تغيير دهيد.اغلب دارا بودن قيمت پايين به اين معناست كه آن دستگاه از استحكام كمتري برخوردار است و ...

تعيين اهداف در رسيدن به تناسب اندام با دستگاه دودرجا :

يكي از اقدامات مهم در اجراي برنامه طولاني مدت تنا سب اندام ، تعيين اهداف آن است .
آيا هدف شما از ورزش با دستگاه دو ثابت ، كم كردن وزن بدن است ؟ يا بدنسازي و قوي كردن عضلات ، رفع تنش ها و اضطرابها و يا آماده شدن براي برنامه مسابقات است؟
تعيين برنامه ورزشي موفق بستگي به هدف شما از ورزش دارد. در زير بعضي از اهداف عمومي تمرين ذكر گرديده است:

1ـ كاهش وزن
2ـ بدنسازي وتناسب اندام
3ـ بالا بردن انرژي بدن
4ـ بهبود فعاليت ورزشي
5ـ بهبود مقاومت بدن وقدرت قلب وعروق
6ـ حفظ وزن بدن
7ـتقويت عضلات پا
8ـ تصحيح برنامه خواب
9ـ كاهش استرس

درصورت امكان سعي كنيد كه اهداف ورزشي را تعريف كرده وسپس اهداف خود را مكتوب كنيد ، هرچه بيشتردقت داشته باشيد به همان نسبت پيشرفت خود را آسان تر تعقيب خواهيد كرد.

اگر هدف شما بلند مدت است آن را به اهداف ماهيانه وهفتگي تقسيم كنيد. عموماً در اهداف بلند مدت كمي انگيزه را از دست خواهيد داد ، اما اهداف كوتاه مدت به آساني قابل دسترسي ميباشد. با انجام برنامه هاي مختلف و ثبت آنها ميزان پيشرفت خود را تحت نظر داشته باشيد.

مي توانيد فاصله وكالري مصرفي يا زمان را كنترل كنيد . زمان مهمترين ومفيد ترين عامل آزمايش مي باشد .


ن : هایپرجیم
ت : سه شنبه 24 بهمن 1396